HAKKIMIZDA

Tekstile gönül vermiş bir aile şirketi olan Anipent Tekstil, sektöre ilk olarak 1999 yılında Bursa Tekstil Ticaret Merkezi binasında erkek gömleklik kumaş satışı ile adım atmıştır, o yıllarda üretimini fason olarak sürdüren Anipent Tekstil 2 yıl içerisinde önemli bir büyüme kaydederek 2001 yılında ilk fabrikasını kurmuştur.10 adet dokuma tezgahı ile erkek gömleklik kumaş alanında kendi üretimini yapmaya başlamıştır.

Sektördeki yenilikleri sürekli takip eden Anipent Tekstil 2006 yılında bayan giyimine yönelik kumaş ithalatı ve satışı yapmaya başlamış, yıllar içerisinde ithal kumaş skalasını modaya göre yönlendirmiş ve çok çeşitli kumaşları bünyesinde toplamıştır.

Müşteri portföyünün ihtiyaçlarına cevap verebilmek için 2012 yılında dokumaya ilaveten örme kumaş fason üretim ve satışında da aktif rol almaya başlamıştır.

2013 yılında Kestel’ de 4500 m2 alana kurulu yeni fabrika binasına taşınmıştır. Teknolojik gelişmeleri yakından takip eden bir şirket olarak en güncel teknoloji ile donatılmış örme makineleri yatırımı ile örme kumaş üretimine başlamıştır.

Yatırımlarına ara vermeden devam eden şirket 2014 yılında dijital baskı yatırımı ile dijital baskı üretimine başlamış, kısa sürede kendi desen ekibini kurmuş, kendi tasarımlarını ve koleksiyonunu yapmaya başlamıştır.

Trendi en hızlı yakalayan şirket olmak misyonu ve kalitesini tüm dünyaya satan bir marka olmak vizyonuyla beslenen Anipent Tekstil genç, dinamik ve yaratıcı çalışan kadrosu, vizyon sahibi yönetimi ile hedeflerine her geçen gün hızla yaklaşmaktadır.